Aşırı Terleme Tedavisi(Hiperhidroz)

El Ve Ayak Terlemesi İle Kötü Kokuya Yenilikçi Teknolojik Çözüm/İYONTOFOREZ

İyontoforez Nedir?

İyontoforez, direkt olarak elektrik akımı kullanarak topikal iyonize ilacın cilde verilmesidir ve hiperhidroz hastalarında yüksek etkinliği bulunmaktadır. Genellikle el ve ayak terlemesi için ve uygun aparat varsa koltuk altı terlemesi için de kullanılabilir.

iyontoforez-cihazi-görseli

Genç veya yaşlı hemen hemen her yaşta ortaya çıkabilen ve son derece rahatsızlık verici el ve ayak terlemesi, kimi zaman genetik olarak yatkınlık kimi zamanda birtakım yanlış uygulamalar neticesinde ortaya çıkar. Yanlış uygulamalara örnek vermek gerekirse; Özellikle hava almayan dar ayakkabı veya sentetik çorap seçimi terlemeye neden olduğu gibi ayak içerisinde oluşan rutubetin tahliyesini engelleyecektir. Fakat ayak terlemesinin aksine el terlemesi otonom sinir sistemine bağlı sempatik sistemin istem dışı harekete geçmesi nedeniyle ortaya çıkar. Dolayısıyla bugüne kadar el terlemesinin tedavisinde genellikle bir takım dermatolojik ilaçlar veya kremler kullanılıyordu.

Dayanılmaz derecede kötü olan ayak kokusunun ortaya çıkmasında yanlış ayakkabı veya çorap tercihi gibi bir neden ortada bulunmuyorsa aşırı terleme ile birlikte görülen kokunun sebebi kişinin anatomik yapısındaki septamik bozukluktur. Çünkü zaten her insanın ayağında yaklaşık olarak 250.000 ter bezi bulunur ve aşırı terleme sorunu olan insanlarda bu oran çok daha yüksektir. Bu sonuçta ister istemez ayak kokusu kaçınılmaz hale getiriyor. Fakat teknolojinin her geçen gün biraz daha sorunları çözmeye yönelik uygulamaları sayesinde artık el ve ayak terlemesi gibi sorunların geride kalacağı günler çok yakın. Son derece kolay ve doğal bir yöntem olan iyontoforez cihazları ile aşırı terleme sorununun giderilmesi bu sorundan şikâyetçi olanlara modern ve yenilikçi çözümler sunuyor.

 

iyontoforez-cihazi-görseli-3

İyontoforez Seanslar Sırasında Su İçerisindeki Mineralleri Cilde Aktarıyor.

İyontoforez yöntemi su içerisinde doğal halde bulunan minarelerin cilde aktarılması dışında elektrik akımı ile septamik sistemin harekete geçirilmesi prensibine dayanmaktadır. Uygulama ile amaçlanan düşük voltajlı elektriğin yarattığı titreşim ve sinyalin cilt zemininde bulunan ter bezlerinin normale döndürülmesidir. Başarı şansı yüksek yöntem sayesinde terlemenin meydana geldiği el veya ayak yüzeyi üzerinde bulunan ter kanalları tıkandığından sorun çözülmektedir. Dolayısıyla bugüne kadar ayak kokusu nasıl geçer? Sorularının cevabı genelde çeşitli dermatolojik kremler veya ameliyat gibi seçenekler olurdu. Ancak İyontoforez ile artık el ayak veya koltuk altı terlemelerine çare olduğu düşünülen diğer yöntemler tarihe karışmış olacak.

İyontoforez El Ve Ayak Terlemesi Dışında Koltuk Altına da Uygulanabiliyor

El terlemesi ve ayak terlemesinin dışında uygun aparatlarımızla koltuk altı terlemelerine çözüm getiren cihazımız sayesinde kadın veya erkek herkesin ortak sorunu olan koltuk altı terlemesi çözümlenebilmektedir. Rahatsız edici ter kokusunun dışında kişinin giydiği elbiselerin koltuk altı bölümlerinin hızlı bir şekilde kirlenmesine ve yıpranmasına neden olan aşırı terlemenin iyontoforez ile giderilmesi bu yöntemi popüler hale getirmektedir. Yeni cihazımız sayesinde ayak terlemesi sonucu ortaya çıkan müthiş kötü kokudan sürekli çorap değiştirmekten veya ellerinizdeki terden kurtulacaksınız.

Lokasyon bilgilerimizi öğrenmek ve bir randevu almak için lütfen buraya tıklayın.