blog

1 Kasım 2017

Yaşayanlar bilirler son derece acı veren ve iltihaplandığında yürüme kabiliyetini engelleyen tırnak batması oldukça sıkıntılı bir süreci beraberinde getiriyor. Tırnak batması genellikle yanlış ayakkabı tercihinden kaynaklansa da genetik faktörlerin varlığıda söz konusudur. Batık tırnak tekrarlama riski olan bir sorun olduğundan bir takım tedbirler alınmasını gerektiriyor. Günümüzde bu alanda yaşanan gelişmeler oldukça net çözümleri sunuyor. Bu çözümlerin başında 3 TO tel sistemi gelmektedir. Ancak batığın durumu veya kişinin tercihine göre değişik uygulamaların eşlik ettiği bu yöntem dahilinde birçok farklı metot uygulanabilmektedir. Sırasıyla;

  • 3 TO Tel yöntemi

  • Altın bant (Golden Spange) yöntemi

  • Combiped (Tek taraflı batıklar için ideal bir uygulama)

  • Podofix

  • BS/Spange bant uygulaması

Gibi çok sayıda farklı metot uygulanarak tırnak batması problemi aşılabilmektedir. Özellikle diyabete bağlı gelişen semptomların tırnaklar üzerindeki olumsuz etkileşimi ile gelişen tırnak şekil bozukluklarının batmaya sebep olacağı asla unutulmamalıdır. Dolayısıyla diyabet hastalarında ayak ve tırnak bakımının özel bir yeri ve önemi bulunmaktadır. Aynı zamanda yanlış pedikür uygulamalarından kaynaklanan tırnak batması kendi alanında uzmanlık gerektiren Manikür&Pedikür işlemlerinin profesyonel ve kendini yetiştirmiş kişilerce yapılmasını zorunlu kılmaktadır. Merkezimizde en modern ve kalıcı şekilde sorunun çözülmesini sağlayan tüm bu yöntemler uzman podologlarımız tarafından hassasiyetle gerçekleştirilmektedir.

19 Mart 2016

ayak-sagligi-yazisi-foto1

Tam olarak neyin üstünde duruyoruz ?

Bu soruya ilişkin yanıtınızı mecazi anlamda da kullanabilir, “kendi ayaklarımın üzerinde duruyorum ve bunun için mutluyum” diyebilirsiniz. Bu kendimizi en iyi ,en sağlıklı ve en özgür hissettiğimiz anların yanıtıdır. Bu yanıtı verebilmek  yaşamımız ile ilgili tüm parametrelerin ve getirdiği sonuçların olumlu gittiğini gösteren bir ruh hali gerektirir.

Konunun, bir de teknik detaylarına bakalım . Ortalama 75 sene yaşayan bir insan bu sürenin 219.000 saatini uyuyarak, 438.000 saatini uyanık, ve en az 54.750 saatini ayakta geçirir ve en az 54.750.000 adım atar.

Ayakta kalmak bazen her şeyden daha zor gelir. Çünkü üzerinde durduğumuz, bizi gitmek istediğimiz yere götüren, ve oradan geri getiren ayaklarımız sıklıkla tükenir ve yorulur. Basit bir işi yapmayı çoktandır tasarlıyor ama o yolu bir türlü kat edemiyor halde olabiliriz. Çünkü ayaklarımız ; hayat boyu yaptıklarımızın birikimi, günlük yaşamın mücadele ve stresi, yaşımız, veya son birkaç ayın yorgunluğu nedeniyle üzerinde dik durabileceğimiz kadar sağlıklı olmayabilirler. Hatta bu durum bazen o kadar uzun sürer ki, en sonunda bir hekime gittiğimizde, hiç aklımıza getirmeyi istemediğimiz bir takım fiziksel durumlar içinde olduğumuzu öğrenebiliriz. Aslında ayaklarımız bizi bir süredir uyarmaktaysa da ; vaktimiz, isteğimiz veya halimiz olmadığı için bunun sebebini öğrenmeyi ertelemiştik. Ayaklarımızı yeterince dinlememiştik.

Her birimiz, tam olarak, bu kırılgan ama dirençli, gerektiğinde hırçın, bazen de çok yorgun birer çift ayağın üzerinde duruyoruz. Kimi zaman ayakkabılarımıza sığmayacak kadar şişmiş, yorgun, bakımsız, nasırlarla dolu ve incinmiş ayaklarımız için ne yapabiliriz ? Veya bunun ne kadar acil olduğunu düşünüyoruz ?

Bütün yanıtlarını bilmeye uğraşmakla geçirdiğimiz şu yaşamın ne kadarını, üzerinde tepinmekte olduğumuz ayaklarımızın sağlığı için uğraşmakla harcayabiliriz ? Her zaman olduğu gibi yine en çabuk şekilde yanıt alabileceğimiz bir çözüme ihtiyacımız var. Akıllı insan yaşam kargaşası içinde, kendisine en kısa sürede ve en sağlam dermanı sunabilecek çözüme yönelir. İyileştirme süreci tamamıyla holistik (çevresel ve bütün faktörlerin dahil olduğu, bütüncül ) bir tedavi formunda olmalıdır. Bir sorunu düzeltirken başka bir soruna yol açmamalı , planlı, ve kesin netice amaçlı olmalıdır.

İşte bu aşamada -müsadenizle- biz devreye gireriz. Netice alma garantili hizmetleri sayesinde , PodyArt , ayaklarınızın uzmanı, derdinizin ortağı, yorgunluğunuzun ilacıdır. Sitemizde tanıtımı yapılan hizmetlerin hepsi , memnun kalmamanız halinde paranızın %100 iade edilmesi koşuluyla sizlere teklif edilmektedir. Çünkü biz de aynı sizler gibi birer birey, baba, anne ve vatandaşız. Derdiniz derdimiz, sorunlarınız ise çözümlerimizin birer parçasıdır.

Bizi şimdi arayın ve dermanınız olmamız için birlikte ilk adımı atalım.

Saygılarımızla

PodyArt

19 Aralık 2015

Refleksoloji (Ayak Masajı) Nedir?

Refleksolojiyi önce kelime-kelime açıp açıklayalım sonra da içeriği hakkında bahsedelim.

Refleksoloji , İlk kelime REFLEKS ,Latinceden gelen ve isminden de anlaşılacağı gibi refleks noktalarına yani refleks yayı tabir edilen noktalara ses ,ışık ,baskı ve muhtemel daha değişik yöntemlerle vücudun İSTEM DIŞI SİNİR ETKİNLİĞİNİN çalıştırılmasının adıdır.

Yani daha basitçe, gözümüze doğru hızla gelen bir cisim olduğunda vücudumuz istemsiz kasları çalıştırarak İSTEM DIŞI göz kapaklarımızı kapatır. Bu REFLEKSTİR.

REFLEKS – O – LOJİ ise vücudumuzda gerçekleşen bu istem dışı uyarılara bağlı elektrokimyasal mesajların nöronlar ve sinir sistemi aracılığı ile kurgulandığı bilim dalıdır(LOJİ). Üniversitelerde kürsüsü vardır.  Evet, doğru duydunuz, masaj değil bir bilim dalıdır Refleksoloji. Biyoloji ,Psikoloji gibi bir bilim dalı. İnsanlığa uzak doğu ve Mısır’dan yayılan içi-dolu gerçek bir şifa kapısıdır.

12 bin  yılı aşkın süredir Çin ve Mısır’da uygulandığı bilinmektedir. İnka ve Çin medeniyetlerinde 1930’lu yıllarda batı tıbbı tarafından keşif edilmiş ve prensipleri gerekli araştırmalardan sonra bilim adamları tarafından kabul görmüş ve yaygınlaşması için üniversitelerde bugün anıldığı isimle adlandırılmıştır.

Son zamanlarda oldukça sıklıkla medyada yer bulan ve refleksoloji masajı adıyla geçen bu tedavi yöntemi tamamen elle uygulanan bir terapi biçimidir. Günümüzde artık bilimsel bir disiplin olarak uygulamaya geçen refleksoloji tıbbi referanslara dayalı gerekli eğitimi almış uzmanlar tarafından merkezimizde özenle uygulanmaktadır. PodyArt Ayak sağlığı & Refleksoloji Merkezi sözkonusu terapinin uygulanması konusunda ülkemizin önde gelen merkezlerindendir..

Refleksoloji arzu edilirse ellerden de uygulanabilen bir terapidir. Yalnız ellerdeki noktaların daha derinde oluşu ve uygulama yapılacak noktaların daha küçük bir alanda toplanmış olmasından ötürü ayaktan yapılması uygulama başarısı için daha çok tercih edilen bir metoddur.

Ayaklarımızın tabanlarında(bazı noktalar ayağın üst tarafında ve birkaç noktada ayak bileğindedir) bugüne kadar tespit edilen 7200’ün üzerinde farklı noktadan, vücudun hemen her noktasına sinyal göndermek mümkündür. Refleksoloji’nin çalışma prensibi işte burada başlar. Uygulayıcı ,gönderdiği sinyalde, vücudun o bölgesinin savunma mekanizmasını harekete geçirir ve rehabilite(tamir –eski sağlıklı haline döndürme) edilmek istenen bölgeye vücudun kendi tamir mekanizmasının çalışması sağlanarak şifa sağlanır.

Hepimiz biliriz ki kullanılan hemen hemen tüm ilaçların vücudumuzda bıraktığı bir sürü atık ve kimyasal maddeler, bunların yanı sıra kullanılan hemen her ilacın yan etkileri vücudumuzda farklı tahribatlar yapmaktadır. Bugün tıbbın kabul ettiği en önemli gerçek vücudumuzun ihtiyaç olduğu anda kendi-kendini mükemmel onarabilme özelliğini kullanabilmesinin yolu immünitet yani bağışıklık sisteminin güçlü olmasından geçmesidir. Refleksoloji işte burada araya girip bağışıklık sisteminin öncelik sırasını bizim öncelik gördüğümüz ağrısını çektiğimiz başka problemlere yönlendirmesidir. Bu imkan sayesinde uygulayıcı  hastanın öncelik sırasını değiştirmesine  ve süratle öncelikli hedeflerde şifa bulmasına yardımcı olur.

Refleksoloji, tüm dünyada destekleyici veya tamamlayıcı tedavi olarak yoğun şekilde kullanılmaktadır. Ülkemizde daha yeni tanınmaya başlanan bu şifa yöntemi inanıyoruz yakın gelecekte çok aranan bir metot olarak günlük hayatımıza girecektir.

 

Refleksoloji’nin şifa verdiği rahatsızlıkların başında çocuk ve yetişkinlerde panik-atak, depresyon , otistik ve spastik rahatsızlıklarda, felç hastalarında ciddi gelişmelerin ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Bütün bunların dışında bel ağrıları, baş ağrıları, sırt ağrıları ve vücudunuzun hemen her yerinde ortaya çıkabilecek olan tüm bölgesel ağrı ve rahatsızlıklarda, gerginliklerde, strese bağlı rahatsızlıklarda, yüksek ve düşük tansiyonda, kabızlık –peklik, regl dönemi ağrıları, menapoz dönemi rahatsızlıkları, kireçlenme tedavisi, zayıflama refleksolojinin şifa verdiği rahatsızlıkların başında gelir.

Refleksolojide önemli olan konuyla alakalı vücutta bir disiplin oluşturmak için başlanan tedavinin gereken periyotta ve adette alınmasıdır.

PodyArt  Refleksoloji masajını n İon-detoks uygulamasıyla  beraber alınmasının  önerilme  sebebi ise, öncelikle  İon – detoks aracılığı ile vücuttaki birikmiş olan ağır metalin vücutta sebep olduğu tıkanıklığı açmak ve akabinde tabanlardan yapılacak olan refleksoloji masajının doğru noktalara ulaşmasını sağlayabilmek ve dolayısıyla  en etkili sonuçları almaktır.

Unutulmaması gereken sağlığımızla alakalı tüm sorunlarımızda ilk önce başvurmamız gereken kurumlar sağlık kurumlarıdır. Doktorlarımızın sizlere uygulayacağı değerli tedavilerin yanında refleksoloji de etkin bir tamamlayıcı tedavi olarak kesinlikle ve kesinlikle başarı çıtasını yukarı çekecektir.

 

Saygılarımızla,

Podyart Ayak Sağlığı & Refleksoloji Hizmetleri

 


info
10 Ocak 2015
Sitemizde Ayak bakımı , sağlığı ve refleksoloji hakkında birçok güncel bilgiyi bulabilir, dilerseniz merkezimizde verilen geniş kapsamlı ve profesyonel hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Hizmetlerimiz için lütfen “menü çubuğunu” kullanınız.

 

Pody Art el ve ayak bakım merkezi.