Nasır Tedavisi İstanbul

nasırlı ayak gorseli

Özellikle ayak nasırları hareket kabiliyetini kısıtlayan ve can yakan bir sorundur. El veya ayaklarınızda bulunan nasırları nasıl tedavi ederim diye düşünmeyin. Nasır tedavisi İstanbul ilimizde PodyArt el ve ayak sağlığı merkezi farkıyla değerli misafirlerimizin nasır sorunlarına profesyonel çözümler üretmektedir. Modern ve son teknoloji ürünü cihazlarımızın yardımıyla uzman podologlarımızın eşlik ettiği tedavide sizleri nasırlarınızın yoğunluğuna göre bir veya birkaç seansta kurtarıyoruz. Birkaç seansa yayılmasının sebebi eğer ayak tabanında çok yoğun bir nasırlaşma var ise aynı anda geniş alanda yapılan ölü deri inceltilme işlemi ayağınızı yere basamayacak duruma getirebilir. Dolayısıyla ayak tabanına yayılmış büyük bir nasıra ilk müdahale ardından derinin kendisine gelebilmesi içir 28 günlük iyileşme süreci beklenmekte ve bu süreçte iyileşmeyi hızlandıran preparatlar ile ikinci seans için hazırlık yapılması şarttır. Bu nedenle eğer ayak tabanına yayılmış nasır yoğunluğu bulunuyorsa bunun birkaç seansa tedavi edilmesi günlük yaşantınıza devam edebilmeniz açısından tedavide önemli bir kuraldır. Ancak tek noktada oluşan veya ayrı ayrı küçük bölümler halindeki nasırlar genellikle tek seansta çözüme kavuşturulmaktadır.

Nasır tedavisi dışında tırnak batığı, tırnak mantarı, topuk çatlağı, ayak mantarı, ayak detoksu gibi birçok farklı hizmeti bir arada bulabileceğiniz merkezimizden misafirlerimizin sorunlarının çözülmüş olarak ayrılmaları bizler için önemli bir referans kaynağıdır. Genellikle ayakların en fazla basınca maruz kalan bölgelerinde görülen nasırlar dış kısmı sert iç kısmı nispeten yumuşak dokulardan oluşur ve nasır üzerine her basıldığında müthiş bir sancı ve rahatsızlık verir. Yanlış ayakkabı tercihi dışında çıplak ayakla sert zemine uzun süre basmak, sert bir yapıya sahip ayakkabının sürekli aynı bölgeyi vurması neticesinde gelişebilen nasırlar aynı zamanda parmakların birbirine baskı yapması neticesinde gelişebilmektedir. Ayaklarda olduğu kadar ellerin özellikle iç kısımlarında ortaya çıkabilen nasırlar aslında bağışıklık sistemimizin o bölgeyi koruma altına alarak deriyi kalınlaştırması prensibi ile oluşmaktadır.

Eğer Diyabet Hastalığınız Varsa Nasır Tedavisini Kendi Başınıza Yapmayın

Birçok kişi nasırı kendi başına çözmeye çalışarak bir bakıma yanlış bir hareket tarzı benimserler. Sözgelimi şeker hastalığı bulunan bir kişinin kendi başına yapacağı bir nasır sökme işlemi yaranın çok uzun zamanda kapanması nedeniyle son derece riskli bir davranış olacaktır. Özellikle diyabet ayak bakımı konusunda uzmanından destek almak çok önemlidir.

Nasır tedavisi işleminin son derece hijyenik ve freze cihazları ile hızlı bir şekilde tedavi edilmesi hasta açısından oldukça yararlı bir uygulama olacaktır. Bunun dışında özellikle piyasada ‘Nasır yakısı ‘ adıyla satışı yapılan ürünlere asla itibar etmemelisiniz. Çünkü belki de tek seansta kurtulabileceğiniz bir nasırı onlarca kez yakı kullanarak daha komplike bir duruma getirmeniz işten bile değildir. Ayrıca içeriğinde hangi etken maddelerin bulunduğunu bilmediğiniz kimyasal ürünler sağlığınızı farklı yönlerden olumsuz yönde etkileyebilir. Ayrıca alerjen reaksiyonlara yol açabilen bu tip ürünler deri üzerinde son derece zararlı etkiler yapabilmektedir. Bu nedenle bu tarz ürünleri kullanarak genel sağlığınızı riske atmamanız gerekiyor.

Merkezimizde lokal olarak bölgeye steril şekilde müdahale eden uzman podologlarımız (ayak bakım uzmanı) en sağlıklı şekilde bu sorunun üstesinden gelerek nasır problemini ortadan kaldırmaktadır. Her kullanım ardından gerekli sterilizasyon çalışmalarının hassasiyetle sürdürüldüğü el ve ayak sağlığı merkezimiz siz değerli misafirlerimizi beklemektedir. Bu amaca yönelik olarak bünyemizde istihdam ettiğimiz uzman podolog İstanbul ilimiz dahilinde merkezimizin önemli bir ayrıcalığıdır. Podyart el ve ayak bakım merkezi olarak başta nasır tedavisi olmak üzere diğer el ve ayak sorunlarınız hakkında sormak istediklerinizi lütfen bize iletiniz. Sizleri aydınlatmak öncelikli görevimizdir.

NOT: Merkezimize gelmeden önce sayın misafirlerimizin iletişim kanallarından randevu oluşturmaları sizleri bekletmemek adına gerekli bir uygulamadır. İlginizden dolayı teşekkür ederiz. Podyart el ve ayak bakım merkezi.