Tırnak batmasi ,ciddi acı verici, yürümeyi zorlaştıran ve hatta ileri durumlarda engelleyen ,görüntü olarak hiç hoş olmayan ve genellikle uzunca süre devam eden bir tırnak hastalığıdır. Tırnak ve ayak derisi arasındaki derinin kızarmasına ve hatta iltihaplanmasına yol açar.
Fakat gelişen tedavi yöntemleri sayesinde bu sorun kalıcı ve ağrısız bir şekilde tedavi edilebilmektedir.
Aşağıda bu konuyla alakalı dünyada uygulanan sistemlerin hemen hemen tamamının uygulandığı merkezimizden ,konu başlıklarını okuyup bilgilenebilirsiniz.
Tırnak Batması neden meydana gelir?
Ayaklarımız vücudumuzu destekleyen ve taşıyan en önemli uzuvlardır. Ayağımıza uygun olmayan ayakkabı seçimi, yüksek topuklu ve ince sivri burunlu ayakkabılar , fazla kilo, şeker hastalığı – diyabet,, basış problemleri, hamilelik ,doğru olmayan pedikür ve en önemlisi genetik(kalıtımsal) parmak yapısı gibi nedenlerden ötürü genelde ayak ve tırnaklarda bozukluklar ve hastalıklar oluşabilmektedir.
Diyabet yani şeker hastalığı da ayak sağlığını ve tırnak batıklarını olumsuz etkileyen faktörlerin başında gelir.
Merkezimizde en sık karşılaştığımız batık tırnak sebebi yanlış pedikür uygulamalarıdır.Tırnak yapınıza(ince ,kırılgan ,sert ,kalın) ve batığınıza uygun tedavi seçimi konusunda ,PodyArt size neden ve nasıllarını anlatıp doğru yolu gösterecektir.
En önemlisi uygulama yapıldığı andan itibaren tırnak batığınızın ağrısı o anda biter ve rahata kavuşursunuz.

Merkezimizde 5 ayrı metodla Batık Tırnak Rehabilitasyonu yapılmaktadır.

 • 3TO Tel sistemi
 • BS/Spange Bant Sıstemi
 • Altın Bant Sistemi(Gold Spange)
 • Podofix sistemi
 • Combiped


Metod  1-3TO  tel batık tırnak rehabilitasyon sistemi

3-to-spange-yontemi

 

Tırnak batmaları, bugünlerde hayatta en çok karşılaşılan ayak sorunları arasında yer alır.
Almanya üretimi olan bu ürün dünya piyasasında en çok tercih edilen batık tırnak rehabilitasyon ürünüdür.
Çok çeşitli sebeplerden dolayı tırnak yatağında oluşan bozulma, tırnağın doğal yapısının ve uzama şeklinin kaybına, dolayısıyla da batığa neden olur.
Batıktan kurtulmak için tırnağı çektirmek öncelikle çok acılı sizi günlük hayattan bir süre için ayıran bir tedavi sistemidir.Bunun yanı sıra en önemlisi de batık tırnağınızın tekrarlamayacağı garantiside yoktur.
Fakat günümüzde batık tırnak rehabilitasyonu PodyArt medikal ayak sağlığı bakım merkezinde acısız olarak yapılmaktadır.
PodyArt, tırnağın doğal uzama sürecini destekleyerek ,batık bakımlarını daha hızlı, kesin ve ağrısız çözümlerle sonuçlandırır.
Batık tırnak tedavisinde dünyanın pek çok yerinde tercih edilen  3TO Tel Sistemi  ayak sağlığı bakım merkezimizde ayak bakımı uzmanlarımız tarafından uygulanır. Bu sistemle yatağı bozulmuş ve yanlardan ete gömülmüş olan tırnak iki tarafından özel alaşımlı titanyum tellerle yan taraflardan kancalarla alınıp, ortadan sıkıştırılarak yukarıya doğru kaldırılır. Tırnak dıkkatle askıya alınırken, tırnak yatağı yeniden ve baskı altında olmadan şekillenir. Tırnak uzaması takip edilerek telin uygulandığı noktanın uygun periyotlarla değiştirilerek kontrolu sağlanır. Tırnak uzamasıyla birlikte batık olan bölgeden serbest tırnak ucuna ulaşıldığında batığın tamamen geçtiği ve tırnak yatağının tamamen düzeldiği görülür. Batık her ne sebeple oluşmuş olursa olsun bu yöntemle, efektiv,kesinlikle sağlıklı, acısız ,kalıcı ve günlük yaşamdan kopmadan batığın iyileşmesi sağlanır.3TO tel yönteminin uygulanmasından hemen sonra ayakkabısını giyebilen kişi günlük aktivitelerine devam edebilir spor yapabilir ve uzun saatler acısız ayakta kalabilir.


 

Metod 2 -BS Spange batık tırnak rehabilitasyon sistemi
 bs-spange-yontemi

 

Bu sistemde Almanya üretimidir.
Bu sistemde kullanılan ürün sıkıştırılmış 5 kat cam elyafından mamül farklı kalınlık ve boyutlarda bantlardan olusur.Beraberinde gelen paketinde kendisine ait doku yapıştırıcısı ile tırnak üzerine ağrısız bir şekilde aplike edilir ve çalışma prensibi tırnağın yuzeyinin eğimli olmasından ötürü düz bir yay prensibiyle tırnağı yukarı çekerek yavaş ,yavaş askıya alır ve tırnağa uzaması gereken yönü gösterir.
Her 3 – 4 haftada bir bantın yenilenmesi gerekir zira bant bu sürede özelliğini(çekme gücünü) kaybeder .Zaman zamanda kendiğinden tırnaktan ayrılır.Bu bantın görevini tamamladığının işaretidir. Batığın durumuna ve tırnağın yapısına gore tedavi süresi değişiklik gösterir.(3 ay – 9 ay arasında)
Avantajları arasında öncelikle tırnağınızda farkedilmez ,kullanıldığı andan itibaren ağrınızı tamamen bitirir ,günlük yaşama her alanıyla hemen devam edebilirsiniz(Yüzme ,hamam ,sauna ,koşu v.b)


 

Metod 3 -Altın bant batık tırnak rehabilitasyon sistemi (Gold Spange)
 altin-bant-sistemi-ile-tedavi
Bu sistem de Almanya üretimidir.
Tedavide kullanılan ürün gerçek altın kaplama olmasından ötürü antiallerjiktir ve diyabet hastalarında güvenle kullanılabilir. Farklı metodlarla tırnağın altına tek veya çift taraflı olarak aplike edilebilir.40 yılı aşkın bir tecrübenin ürünüdür ve aynı hastada 3 defaya kadar sökülüp takılabilir.


 

Metod 4 -Podofix batık tırnak tedavi sistemi
 podofix-sistemi
Bu sistem de Almanya üretimidir.
Prensibi Tel sistemiyle Bant sisteminin karışımı yapıdadır.Resimde görülen içinde tel olan altı kendinden yapışkanlı bant sistemini ,tırnağın üstüne yapıştırarak aplike edilir .Daha sonra ortadaki fazla tel batığın yoğunluğuna tecrübeyle orantılı uygun-doğru tansiyonda sıkılarak aplikasyon tamamlanır


 

 Metod 5 -Combiped batık tırnak tedavi sistemi
 combiped-sistemi
Bu sistem de Almanya üretimidir.
Combiped özellikle tek taraflı tırnak batıklarında kullanılan aplikasyonu kolay bir sistemdir.Kalın ve sert tırnaklarda tedaviye cevap vermez.Yanlızca ince tırnaklarda kullanılabilen bir sistemdir. Esas önemli olan bütün bu yukarıda belirtilen çalışmaların yanı sıra koruyucu hekimlik hizmetimizle batık oluşumunun önlenmesi ya da oluşmuş batığın giderildikten sonra tekrar oluşmaması için, batığa sebep olabilecek olumsuzlukların günlük yaşantıdan uzaklaştırılması gerekir. Ayakkabı seçiminde nelere dikkat edilmeli, tırnak kesiminde nelere dikkat edilmeli gibi konuları hastalarımızla etraflıca konuşmaktayız.


 

 

info

 • Harun Ozciftci

  2.5 3 yıldır tırnak batması sorunu yaşıyorum. 2 sefer tırnağımın batan kısmı kesildi ayak baş parmakları. İki ayağımın baş parmağının iki tarafı batıyor. Ayakkabı giyemez oldum giysem bile yürürken çok acı veriyor artık bıktım cidden kesin bir tedavi istiyorum bazen kendim kesiyorum doktorların yaptığı gibi batan yeri kesip temizliyorum evde aynı işlemi tırnak maaşıyla yapıyorum. Daha sonra batan yeri kestiğimde etin daha çok yukarı çıktığını fark ettim ve bıraktım kesmeyi.

  • Merhabalar Harun bey,
   Şunu unutmayalım ,tırnağınızı batan köşesinden her kesmenizde ,tırnak yatağı boş kaldığı süre içinde büzülür-daralır. Maalesef bu da her kesişinizde daha da daralan bir tırnak yatağına doğru gitmesine ve muhtemel tedavi süresinin uzamasına neden olur.
   En kısa zamanda bize ulaşmanızı ve gerekli tedaviye başlamanızı tavsiye ederim.

   Saygılarımla,
   PodyArt

 • Oğuzhan

  Merhaba nerdeyse 2 yıldır tırnak batması sorunum var daha önce hiç çektirmedim korkumdan dolayı arada bi acısına dayanarak tırnağımı kesiyorum ve 1-3 hafta arası bir rahatlık sağlıyor ama artık çözmem lazım acı çekiyorum tedavi yapılabilirmi böyle bir tırnağa

  • CuneytSen

   Merhaba,
   Anlattığınız konu tam olarak bizim iştigal konumuzdur. Tırnağınızı olması gereken şekle(rehabilite) etmeyi kafanıza hiç takmayın. Size uygun tarih ve zaman aralığını tespit edin ve bize uğrayın.Sizi sonsuza kadar bu dertten kurtaralım..

   Saygılar
   PodyArt

 • Sümeyye

  Merhaba yaklaşık 2 aydır batık şikayetim vardı son 3 gündür iyice abartılı acıyor yürümek dahi işkence tırnağımda kına var bu şekilde tedavi edilebilir mi ?

  • CuneytSen

   Merhaba Sümeyye hnm.
   Öncelikle geçmiş olsun. Anladığımız kadarıyla kına yakmış olmanızın sebebi batık sorununuz..
   Sorunuz cevabı, evet tırnağınızda kına varken tedavi edebilmemiz mümkündür..

   Saygılar
   PodyArt

 • cagri isanc

  Merhabalar bundan yaklasik 3 ay once tirnak revizyonu gecirdim tirnagim koptu kaza gecirdim tirnagim gayet iyiydi uzamaya basladi ama taki simdi ise agirmaya basladi ufak bi yere degse agriyo biraz yukari cikmis gibi tirnagim bastiriyorum kenarindada gariplik var acikcasi agriyo benimle irtibata gecerseniz mutesekkir olurum

  • CuneytSen

   Sn.Çağrı İsanç,
   Bahsettiğiniz travmayı tırnağınız yaşadığı dönemde tırnak yatağınız boş kaldığı ve muhtemelen daraldığı için bu tip batık sorunları görülebilir. Sayfamızda gördüğünüz tedavi sistemlerinden birisiyle batık sorununuz hemen yoluna koyulabilir.
   İletişim bilgilerimizden bize ulaşıp randevu almanızı tavsiye ederim.

   Saygılar,
   PodyArt

 • Abdulkadirçakır

  Merhabalar; ben 18 yaşındayım 3 senedir tırnak batması var ileri seviyede acı var bir kere tırnak yanlarını aldırdım ama yine oldu ve ileri seviyede çok acı verici

 • vildan

  Merhabalar 3 ay önce doğum yaptım. El parmaklari da paronişi diye bi hastalık oldu.3 kez antibiyotik tedavisi uygulandı fakat sol yüzük parmagimdaki enfeksiyon geçmedi. Tirnagimin kenarini aldılar. 10 gün sonra sanki tekrar enfeksiyon oluşmaya başladı. İnanın bıktım. Birde üstüne bugün oglumda da tirnak batması farkettim elinde. Onuda doktoruna götürdüm bactroban verdi.ama çok şiş ve kizarik.umarım aynı acıları çekmez. Bactroban çözüm olurmu gerçekten.

 • İbrahim

  Ben 14 yaşında 8 sınıf ögrencisiyim 1 .5 yıldır tırnak batmasıyla ugrasıyorum okuluma artık sandaletle gitmek zorunda kalıyorum Tırnak batması için tel tedavisi var diyolar onu siz yapabiliyor musunuz . Farkı türlerde krem kullandım hala da devam ediyor bi degısıklık olmadı lütfen yardımcı olun

  • CuneytSen

   Merhaba İbrahim,
   Bu kadar uzun zaman beklemiş olmana şaşırdım doğrusu. Geçen sürede batık tırnağın parmağının iç-yan kısımlarına doğru ciddi miktarda uzadığına inanıyorum. Bu arada sorunu cevaplayalım; evet biz batık tırnaklarla alakalı rehabilitasyon hizmeti veriyoruz ve seni bu derdinden kurtarabiliriz.
   Bize 0216-492 0722 veya ücretsiz olarak 0850 304 7647 numaralı telefondan ulaşırsan randevunu gerçekleştirebilir ve tırnağına bakım-tedavi hizmeti alabilirsin..

   Sağlıkla kal,
   PodyArt

 • Dilan

  benim ayak baş parmağımda mantar oluştu bunla ilgili tek takarsak geçer mi ve fiyatları nedir

  • CuneytSen

   Merhabalar Dilan Hanım,
   Sorunuzdan anladığım kadarıyla ayak baş parmağınızda mantardan mütevellit tırnak batığı sorunu yaşıyorsunuz.
   Ortada iki farklı ama bağlantılı rahatsızlık var.
   1- Mantarlı tırnak rehabilitasyonu ,
   2- Batık tırnak rehabilitasyonu ,
   Prensip olarak, öncelik tırnak mantarının tedavisinden başlayıp sonrasında, sağlıklı tırnağın formunun düzeltilmesi olmalı. Fakat sizler gibi özel vakalarda önceliği tırnak batmasına verip öncelikle acınızı ortadan kaldırıp hemen ardından kombine bir çalışmayla hem tırnağın batığını, hemde bu batığı yaratan(tırnağınızı kalınlaştırıp – daraltan) tırnak mantarını ortadan kaldırmamız gerekli.(Aplikasyonu yaptığımız andan itibaren tırnağızın batık olduğunu unutursunuz. tırnağınıza takacağımız batık sistemi hemen çalışmaya başlar ve hayatınıza olduğu gibi devam edebilirsiniz(deniz, havuz, sıcak soğuk, spor, uzun yürüşler v.s).)
   Konuyla alakalı yol haritası bu şekilde ama bunu hangi zaman ve para periyodunda yapacağımızı kararlaştırmak için sizleri ücretsiz misafir edip rahatsızlığınızın batığınızın-daralmanın açısı-derinliği-tırnak kalınlığı ,sizin yaşınız, yaşam alışkanlıklarınız ve uğraşmakta olduğunuz iş gibi bir sürü faktörü göz önüne alarak bir program yapmamız gerekmekte. Bunun için gerekli fiyatı ve süreyi sizinle ve rahatsızlığınızla tanışmadan şu anda verebilmemiz maalesef mümkün değil.
   Ücretsiz muayene hizmetimizden yaralanıp tüm bu konuyu ortalama 15 dakikada detaylandırmamız mümkün olacaktır..

   Saygılarımızla,
   Podyart

 • esin

  öncelikle iyi günler benim ayağımdada tırnak batması oldu ama bnde iltapaplanma var iltahap başladıktan sonra kanadı ve su an hala iltihap lı ne yapmalıyım doktora gitmeye korkuyorm krem le falan gecmezmi

  • CuneytSen

   Merhabalar Esin Hanım,
   Öncelikle geçmiş olsun. Tırnak batıklarının öncelikle derinizi kesip içine girdiği noktada profesyonellerin yardımına ihtiyacınız var. İçeriye parmağınıza batmış olan tırnak dikkatle kesilip alınmadan ve o batmanın olduğu çevredeki iltihap dağitilmadan parmağınıza bir işlem yapılması doğru değil. Krem kullanacaksınız tabii ki ama öncelikle kenardan batmış olan tırnağı oradan çıkartmamız-almamız gerekli. Ancak ondan sonra tırnağınızın iltihabı ve acısı geçecektir. (Bu süre batık çıkartıldıktan sonra 3-4 gündür)Bundan sonra da, 15 gün sonra oraya uzayıp tekrar batmaması için yapacağımız tedavi başlayacaktır. Zaten batığınızı çıkartmak için geldiğinizde size bu konularla alakalı bilgi detaylıca verilecektir.
   Lütfen bize ulaşın..

   Saygılar
   PodyArt

 • çağla

  Merhaba benimde 2 3 aydan beri tirnagim batiyor cok rahatsiz oluyorum ve canimi cok yakiyor cikarttim ama yine olur dio ve o kizarik bolge hala ayni iltihaplasmada olfu ama suan yok napcami sadirdim lutfen yardimci olun

  • CuneytSen

   Cağla hanım Merhaba,
   Geçmiş olsun. Tırnak batması çok acı vericidir sizi anlıyorum. Sizi bu dertten sonsuza kadar kurtarabilmemiz için merkezimize uğrayıp ücretsiz muayene hizmetimizden yararlanabilirsiniz.
   Batık tırnağınız çıkarıldıktan sonra iltihabınızın kuruması en geç 1 haftada tamamlanır bundan sonrada tedavi için yapacaklarımızı konuşuruz. Bize uğradığınız andan itibaren canınızın bir daha yanmayacağından emin olabilirsiniz..

   Saygılarımızla
   PodyArt

 • emine

  ben tırnagımı 2 kez çektirdim ve tekrar batık oluştu yeni başladı ne yapmam gerek.

  • CuneytSen

   Emine hanım merhaba,
   Öncelikle geçmiş olsun, tırnak batığına istinaden çekilen tırnakların uzadığında batma ihtimali her zaman vardır ve aynı zamanda tırnağınızı çektirmenizden ötürü, tırnak yatağı bir süre boş kaldığı için, tırnak yatağınızda muhtemel daralmalar meydana gelebilir. Bize uğrarsanız tırnağınızın durumu hakkında ücretsiz bilgi alabilir, arzu ederseniz tedavinizi yaptırabilirsiniz..

   Saygılar
   PodyArt

 • ilknur

  Tirnak batmasina tel iyi geliyor mu? Benim kizim 6yasinda tirnak batmasi var.Ne yapcagimi sasirdim.yardimci olur musunuz?

  • CuneytSen

   Merhaba İlknur hanım,
   Çocukların tırnaklarının yetişkinlere göre yumuşak olması sebebiyle biz BS Bant öneriyoruz. Tel sistemi yetişkinlerde kullanılması daha doğru olan bir sistemdir. Bize telefonlarımızdan ulaşabilirseniz sizlere daha fazla yardımcı olabiliriz.

   Saygılarımızla